dictionar englez roman

to inebriate - a îmbăta




Persoana I-a singularI inebriateeu îmbăt
Persoana a II-a singularyou inebriatetu îmbeți
Persoana a III-a singularhe/she/it inebriatesel/ea îmbată
Persoana I-a pluralwe inebriatenoi îmbătăm
Persoana a II-a pluralyou inebriatevoi îmbătați
Persoana a III-a pluralthey inebriateei/ele îmbată

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2021 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro