dictionar englez roman

to famish - a înfometa




Persoana I-a singularI famisheu înfometez
Persoana a II-a singularyou famishtu înfometezi
Persoana a III-a singularhe/she/it famishesel/ea înfometează
Persoana I-a pluralwe famishnoi înfometăm
Persoana a II-a pluralyou famishvoi înfometați
Persoana a III-a pluralthey famishei/ele înfometează

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2021 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro