dictionar englez roman

to go to law - a da în judecată




Persoana I-a singularI go to laweu dau în judecată
Persoana a II-a singularyou go to lawtu dai în judecată
Persoana a III-a singularhe/she/it goes to lawel/ea dă în judecată
Persoana I-a pluralwe go to lawnoi dăm în judecată
Persoana a II-a pluralyou go to lawvoi dați în judecată
Persoana a III-a pluralthey go to lawei/ele dau în judecată

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2022 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro