dictionar englez roman

to shape - a da formă




Persoana I-a singularI shapeeu dau formă
Persoana a II-a singularyou shapetu dai formă
Persoana a III-a singularhe/she/it shapesel/ea dă formă
Persoana I-a pluralwe shapenoi dăm formă
Persoana a II-a pluralyou shapevoi dați formă
Persoana a III-a pluralthey shapeei/ele dau formă

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2021 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro