dictionar englez roman

to gormandise - a mânca lacom




Persoana I-a singularI gormandiseeu mănânc lacom
Persoana a II-a singularyou gormandisetu mănânci lacom
Persoana a III-a singularhe/she/it gormandisesel/ea mănâncă lacom
Persoana I-a pluralwe gormandisenoi mâncăm lacom
Persoana a II-a pluralyou gormandisevoi mâncați lacom
Persoana a III-a pluralthey gormandiseei/ele mănâncă lacom

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2022 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro