dictionar englez roman

to famish - a muri de foame




Persoana I-a singularI famisheu mor de foame
Persoana a II-a singularyou famishtu mori de foame
Persoana a III-a singularhe/she/it famishesel/ea moare de foame
Persoana I-a pluralwe famishnoi murim de foame
Persoana a II-a pluralyou famishvoi muriți de foame
Persoana a III-a pluralthey famishei/ele mor de foame

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2021 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro