dictionar englez roman

to leaven - a plămădi




Persoana I-a singularI leaveneu plămădesc
Persoana a II-a singularyou leaventu plămădești
Persoana a III-a singularhe/she/it leavensel/ea plămădește
Persoana I-a pluralwe leavennoi plămădim
Persoana a II-a pluralyou leavenvoi plămădiți
Persoana a III-a pluralthey leavenei/ele plămădesc

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2022 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro