dictionar englez roman

to yak - a râde




Persoana I-a singularI yakeu rad
eu râd
Persoana a II-a singularyou yaktu razi
tu râzi
Persoana a III-a singularhe/she/it yaksel/ea rade
el/ea râde
Persoana I-a pluralwe yaknoi radem
noi râdem
Persoana a II-a pluralyou yakvoi radeți
voi râdeți
Persoana a III-a pluralthey yakei/ele rad
ei/ele râd

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2022 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro