dictionar englez roman

to shiver - a se înfiora




Persoana I-a singularI shivereu mă înfior
Persoana a II-a singularyou shivertu te înfiori
Persoana a III-a singularhe/she/it shiversel/ea se înfioară
Persoana I-a pluralwe shivernoi ne înfiorăm
Persoana a II-a pluralyou shivervoi vă înfiorați
Persoana a III-a pluralthey shiverei/ele se înfioară

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2021 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro