dictionar englez roman

to ski - a se da cu schiurile




Persoana I-a singularI skieu mă dau cu schiurile
Persoana a II-a singularyou skitu te dai cu schiurile
Persoana a III-a singularhe/she/it skisel/ea se dă cu schiurile
Persoana I-a pluralwe skinoi ne dăm cu schiurile
Persoana a II-a pluralyou skivoi vă dați cu schiurile
Persoana a III-a pluralthey skiei/ele se dau cu schiurile

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2022 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro