dictionar englez roman

to plod - a se târî




Persoana I-a singularI plodeu mă târăsc
Persoana a II-a singularyou plodtu te târăști
Persoana a III-a singularhe/she/it plodsel/ea se târăște
Persoana I-a pluralwe plodnoi ne târâm
Persoana a II-a pluralyou plodvoi vă târâți
Persoana a III-a pluralthey plodei/ele se târăsc

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2021 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro