dictionar roman englez

a îngădui - to let



Persoana I-a singulareu îngăduiescI let
I am letting
I'm letting

I have been letting
I've been letting
Persoana a II-a singulartu îngăduieștiyou let
you are letting
you're letting

you have been letting
you've been letting
Persoana a III-a singularel/ea îngăduieștehe/she/it lets
he/she/it is letting
he's/she's/it's letting

he/she/it has been letting
he's/she's/it's been letting
Persoana I-a pluralnoi îngăduimwe let
we are letting
we're letting

we have been letting
we've been letting
Persoana a II-a pluralvoi îngăduițiyou let
you are letting
you're letting

you have been letting
you've been letting
Persoana a III-a pluralei/ele îngăduiescthey let
they are letting
they're letting

they have been letting
they've been letting

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2020 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro

 
Poți promova cultura română în lume: Intră pe www.intercogito.ro și distribuie o cugetare românească într-o altă limbă!