dictionar roman englez

a fugi - to take a powder



Persoana I-a singulareu fugI take a powder
I am taking a powder
I'm taking a powder

I have been taking a powder
I've been taking a powder
Persoana a II-a singulartu fugiyou take a powder
you are taking a powder
you're taking a powder

you have been taking a powder
you've been taking a powder
Persoana a III-a singularel/ea fugehe/she/it takes a powder
he/she/it is taking a powder
he's/she's/it's taking a powder

he/she/it has been taking a powder
he's/she's/it's been taking a powder
Persoana I-a pluralnoi fugimwe take a powder
we are taking a powder
we're taking a powder

we have been taking a powder
we've been taking a powder
Persoana a II-a pluralvoi fugițiyou take a powder
you are taking a powder
you're taking a powder

you have been taking a powder
you've been taking a powder
Persoana a III-a pluralei/ele fugthey take a powder
they are taking a powder
they're taking a powder

they have been taking a powder
they've been taking a powder

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2020 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro

 
Poți promova cultura română în lume: Intră pe www.intercogito.ro și distribuie o cugetare românească într-o altă limbă!