dictionar roman englez

a infirma - to disprove



Persoana I-a singulareu infirmI disprove
I am disproving
I'm disproving

I have been disproving
I've been disproving
Persoana a II-a singulartu infirmiyou disprove
you are disproving
you're disproving

you have been disproving
you've been disproving
Persoana a III-a singularel/ea infirmăhe/she/it disproves
he/she/it is disproving
he's/she's/it's disproving

he/she/it has been disproving
he's/she's/it's been disproving
Persoana I-a pluralnoi infirmămwe disprove
we are disproving
we're disproving

we have been disproving
we've been disproving
Persoana a II-a pluralvoi infirmațiyou disprove
you are disproving
you're disproving

you have been disproving
you've been disproving
Persoana a III-a pluralei/ele infirmăthey disprove
they are disproving
they're disproving

they have been disproving
they've been disproving

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2021 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro