dictionar roman englez

a infirma - to refute



Persoana I-a singulareu infirmI refute
I am refuting
I'm refuting

I have been refuting
I've been refuting
Persoana a II-a singulartu infirmiyou refute
you are refuting
you're refuting

you have been refuting
you've been refuting
Persoana a III-a singularel/ea infirmăhe/she/it refutes
he/she/it is refuting
he's/she's/it's refuting

he/she/it has been refuting
he's/she's/it's been refuting
Persoana I-a pluralnoi infirmămwe refute
we are refuting
we're refuting

we have been refuting
we've been refuting
Persoana a II-a pluralvoi infirmațiyou refute
you are refuting
you're refuting

you have been refuting
you've been refuting
Persoana a III-a pluralei/ele infirmăthey refute
they are refuting
they're refuting

they have been refuting
they've been refuting

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2021 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro