dictionar roman englez

a mârâi - to growl



Persoana I-a singulareu mârâiI growl
I am growling
I'm growling

I have been growling
I've been growling
Persoana a II-a singulartu mârâiyou growl
you are growling
you're growling

you have been growling
you've been growling
Persoana a III-a singularel/ea mârâiehe/she/it growls
he/she/it is growling
he's/she's/it's growling

he/she/it has been growling
he's/she's/it's been growling
Persoana I-a pluralnoi mârâimwe growl
we are growling
we're growling

we have been growling
we've been growling
Persoana a II-a pluralvoi mârâițiyou growl
you are growling
you're growling

you have been growling
you've been growling
Persoana a III-a pluralei/ele mârâiethey growl
they are growling
they're growling

they have been growling
they've been growling

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2021 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro