dictionar roman englez

a se învineți de furie - to turn purple with rage



Persoana I-a singulareu mă învinețesc de furieI turn purple with rage
I am turning purple with rage
I'm turning purple with rage

I have been turning purple with rage
I've been turning purple with rage
Persoana a II-a singulartu te învinețești de furieyou turn purple with rage
you are turning purple with rage
you're turning purple with rage

you have been turning purple with rage
you've been turning purple with rage
Persoana a III-a singularel/ea se învinețește de furiehe/she/it turns purple with rage
he/she/it is turning purple with rage
he's/she's/it's turning purple with rage

he/she/it has been turning purple with rage
he's/she's/it's been turning purple with rage
Persoana I-a pluralnoi ne învinețim de furiewe turn purple with rage
we are turning purple with rage
we're turning purple with rage

we have been turning purple with rage
we've been turning purple with rage
Persoana a II-a pluralvoi vă învinețiți de furieyou turn purple with rage
you are turning purple with rage
you're turning purple with rage

you have been turning purple with rage
you've been turning purple with rage
Persoana a III-a pluralei/ele se învinețesc de furiethey turn purple with rage
they are turning purple with rage
they're turning purple with rage

they have been turning purple with rage
they've been turning purple with rage

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2020 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro

 
Poți promova cultura română în lume: Intră pe www.intercogito.ro și distribuie o cugetare românească într-o altă limbă!