dictionar roman englez

a se arăta îngăduitor cu - to make allowances for



Persoana I-a singulareu mă arăt îngăduitor cuI make allowances for
I am making allowances for
I'm making allowances for

I have been making allowances for
I've been making allowances for
Persoana a II-a singulartu te arăți îngăduitor cuyou make allowances for
you are making allowances for
you're making allowances for

you have been making allowances for
you've been making allowances for
Persoana a III-a singularel/ea se arată îngăduitor cuhe/she/it makes allowances for
he/she/it is making allowances for
he's/she's/it's making allowances for

he/she/it has been making allowances for
he's/she's/it's been making allowances for
Persoana I-a pluralnoi ne arătăm îngăduitor cuwe make allowances for
we are making allowances for
we're making allowances for

we have been making allowances for
we've been making allowances for
Persoana a II-a pluralvoi vă arătați îngăduitor cuyou make allowances for
you are making allowances for
you're making allowances for

you have been making allowances for
you've been making allowances for
Persoana a III-a pluralei/ele se arată îngăduitor cuthey make allowances for
they are making allowances for
they're making allowances for

they have been making allowances for
they've been making allowances for

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2020 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro

 
Poți promova cultura română în lume: Intră pe www.intercogito.ro și distribuie o cugetare românească într-o altă limbă!