dictionar englez roman

to stand corrected - a-și mărturisi greșeala




Persoana I-a singularI am standing corrected
I'm standing corrected
eu îmi mărturisesc greșeala
eu îmi voi mărturisi greșeala
Persoana a II-a singularyou are standing corrected
you're standing corrected
tu îți mărturisești greșeala
tu îți vei mărturisi greșeala
Persoana a III-a singularhe/she/it is standing corrected
he's/she's/it's standing corrected
el/ea își mărturisește greșeala
el/ea își va mărturisi greșeala
Persoana I-a pluralwe are standing corrected
we're standing corrected
noi ne mărturisim greșeala
noi ne vom mărturisi greșeala
Persoana a II-a pluralyou are standing corrected
you're standing corrected
voi vă mărturisiți greșeala
voi vă veți mărturisi greșeala
Persoana a III-a pluralthey are standing corrected
they're standing corrected
ei/ele se mărturisesc greșeala
ei/ele se vor mărturisi greșeala

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2021 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro