dictionar englez roman

to stand corrected - a-și mărturisi vina




Persoana I-a singularI am standing corrected
I'm standing corrected
eu îmi mărturisesc vina
eu îmi voi mărturisi vina
Persoana a II-a singularyou are standing corrected
you're standing corrected
tu îți mărturisești vina
tu îți vei mărturisi vina
Persoana a III-a singularhe/she/it is standing corrected
he's/she's/it's standing corrected
el/ea își mărturisește vina
el/ea își va mărturisi vina
Persoana I-a pluralwe are standing corrected
we're standing corrected
noi ne mărturisim vina
noi ne vom mărturisi vina
Persoana a II-a pluralyou are standing corrected
you're standing corrected
voi vă mărturisiți vina
voi vă veți mărturisi vina
Persoana a III-a pluralthey are standing corrected
they're standing corrected
ei/ele se mărturisesc vina
ei/ele se vor mărturisi vina

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2021 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro