dictionar englez roman

to pronounce a curse - a profera o înjurătură




Persoana I-a singularI am pronouncing a curse
I'm pronouncing a curse
eu proferez o înjurătură
eu voi profera o înjurătură
Persoana a II-a singularyou are pronouncing a curse
you're pronouncing a curse
tu proferezi o înjurătură
tu vei profera o înjurătură
Persoana a III-a singularhe/she/it is pronouncing a curse
he's/she's/it's pronouncing a curse
el/ea proferează o înjurătură
el/ea va profera o înjurătură
Persoana I-a pluralwe are pronouncing a curse
we're pronouncing a curse
noi proferăm o înjurătură
noi vom profera o înjurătură
Persoana a II-a pluralyou are pronouncing a curse
you're pronouncing a curse
voi proferați o înjurătură
voi veți profera o înjurătură
Persoana a III-a pluralthey are pronouncing a curse
they're pronouncing a curse
ei/ele proferează o înjurătură
ei/ele vor profera o înjurătură

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2022 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro