dictionar englez roman

to inebriate - a îmbăta




Persoana I-a singularI have inebriated
I've inebriated
eu am îmbătat
eu îmbătai
Persoana a II-a singularyou have inebriated
you've inebriated
tu ai îmbătat
tu îmbătași
Persoana a III-a singularhe/she/it has inebriated
he's/she's/it's inebriated
el/ea a îmbătat
el/ea îmbătă
Persoana I-a pluralwe have inebriated
we've inebriated
noi am îmbătat
noi îmbătarăm
Persoana a II-a pluralyou have inebriated
you've inebriated
voi ați îmbătat
voi îmbătarăți
Persoana a III-a pluralthey have inebriated
they've inebriated
ei/ele au îmbătat
ei/ele îmbătară

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2022 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro