dictionar englez roman

to shuffle - a face cărțile




Persoana I-a singularI have shuffled
I've shuffled
eu am făcut cărțile
eu făcui cărțile
Persoana a II-a singularyou have shuffled
you've shuffled
tu ai făcut cărțile
tu făcuși cărțile
Persoana a III-a singularhe/she/it has shuffled
he's/she's/it's shuffled
el/ea a făcut cărțile
el/ea făcu cărțile
Persoana I-a pluralwe have shuffled
we've shuffled
noi am făcut cărțile
noi făcurăm cărțile
Persoana a II-a pluralyou have shuffled
you've shuffled
voi ați făcut cărțile
voi făcurăți cărțile
Persoana a III-a pluralthey have shuffled
they've shuffled
ei/ele au făcut cărțile
ei/ele făcură cărțile

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2021 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro