dictionar englez roman

to concede - a face concesii




Persoana I-a singularI have conceded
I've conceded
eu am făcut concesii
eu făcui concesii
Persoana a II-a singularyou have conceded
you've conceded
tu ai făcut concesii
tu făcuși concesii
Persoana a III-a singularhe/she/it has conceded
he's/she's/it's conceded
el/ea a făcut concesii
el/ea făcu concesii
Persoana I-a pluralwe have conceded
we've conceded
noi am făcut concesii
noi făcurăm concesii
Persoana a II-a pluralyou have conceded
you've conceded
voi ați făcut concesii
voi făcurăți concesii
Persoana a III-a pluralthey have conceded
they've conceded
ei/ele au făcut concesii
ei/ele făcură concesii

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2022 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro