dictionar englez roman

to modify - a modifica




Persoana I-a singularI have modified
I've modified
eu am modificat
eu modificai
Persoana a II-a singularyou have modified
you've modified
tu ai modificat
tu modificași
Persoana a III-a singularhe/she/it has modified
he's/she's/it's modified
el/ea a modificat
el/ea modifică
Persoana I-a pluralwe have modified
we've modified
noi am modificat
noi modificarăm
Persoana a II-a pluralyou have modified
you've modified
voi ați modificat
voi modificarăți
Persoana a III-a pluralthey have modified
they've modified
ei/ele au modificat
ei/ele modificară

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2022 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro