dictionar roman englez

a face concesii - to concede




Persoana I-a singulareu am făcut concesiiI conceded
I have conceded
I've conceded
Persoana a II-a singulartu ai făcut concesiiyou conceded
you have conceded
you've conceded
Persoana a III-a singularel/ea a făcut concesiihe/she/it conceded
he/she/it has conceded
he's/she's/it's conceded
Persoana I-a pluralnoi am făcut concesiiwe conceded
we have conceded
we've conceded
Persoana a II-a pluralvoi ați făcut concesiiyou conceded
you have conceded
you've conceded
Persoana a III-a pluralei/ele au făcut concesiithey conceded
they have conceded
they've conceded

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2022 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro