dictionar roman englez

a trece un examen la limită - to satisfy the examiners




Persoana I-a singulareu trecusem un examen la limităI had satisfied the examiners
I'd satisfied the examiners
Persoana a II-a singulartu trecusei un examen la limităyou had satisfied the examiners
you'd satisfied the examiners
Persoana a III-a singularel/ea trecuse un examen la limităhe/she/it had satisfied the examiners
he'd/she'd/it'd satisfied the examiners
Persoana I-a pluralnoi trecusem un examen la limităwe had satisfied the examiners
we'd satisfied the examiners
Persoana a II-a pluralvoi trecuseți un examen la limităyou had satisfied the examiners
you'd satisfied the examiners
Persoana a III-a pluralei/ele trecuseră un examen la limităthey had satisfied the examiners
they'd satisfied the examiners

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2021 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro