dictionar englez roman

to short change - a înșela la rest




Persoana I-a singularI shorted changeeu am înșelat la rest
eu înșelai la rest
Persoana a II-a singularyou shorted changetu ai înșelat la rest
tu înșelași la rest
Persoana a III-a singularhe/she/it shorted changeel/ea a înșelat la rest
el/ea înșelă la rest
Persoana I-a pluralwe shorted changenoi am înșelat la rest
noi înșelarăm la rest
Persoana a II-a pluralyou shorted changevoi ați înșelat la rest
voi înșelarăți la rest
Persoana a III-a pluralthey shorted changeei/ele au înșelat la rest
ei/ele înșelară la rest

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2020 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro

 
Poți promova cultura română în lume: Intră pe www.intercogito.ro și distribuie o cugetare românească într-o altă limbă!