dictionar englez roman

to black - a înnegri




Persoana I-a singularI blackedeu am înnegrit
eu înnegrii
Persoana a II-a singularyou blackedtu ai înnegrit
tu înnegriși
Persoana a III-a singularhe/she/it blackedel/ea a înnegrit
el/ea înnegri
Persoana I-a pluralwe blackednoi am înnegrit
noi înnegrirăm
Persoana a II-a pluralyou blackedvoi ați înnegrit
voi înnegrirăți
Persoana a III-a pluralthey blackedei/ele au înnegrit
ei/ele înnegriră

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2020 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro

 
Poți promova cultura română în lume: Intră pe www.intercogito.ro și distribuie o cugetare românească într-o altă limbă!