dictionar englez roman

to play the wag - a chiuli de la școală




Persoana I-a singularI played the wageu am chiulit de la școală
eu chiulii de la școală
Persoana a II-a singularyou played the wagtu ai chiulit de la școală
tu chiuliși de la școală
Persoana a III-a singularhe/she/it played the wagel/ea a chiulit de la școală
el/ea chiuli de la școală
Persoana I-a pluralwe played the wagnoi am chiulit de la școală
noi chiulirăm de la școală
Persoana a II-a pluralyou played the wagvoi ați chiulit de la școală
voi chiulirăți de la școală
Persoana a III-a pluralthey played the wagei/ele au chiulit de la școală
ei/ele chiuliră de la școală

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2021 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro