dictionar englez roman

to concede - a face concesii




Persoana I-a singularI concededeu am făcut concesii
eu făcui concesii
Persoana a II-a singularyou concededtu ai făcut concesii
tu făcuși concesii
Persoana a III-a singularhe/she/it concededel/ea a făcut concesii
el/ea făcu concesii
Persoana I-a pluralwe concedednoi am făcut concesii
noi făcurăm concesii
Persoana a II-a pluralyou concededvoi ați făcut concesii
voi făcurăți concesii
Persoana a III-a pluralthey concededei/ele au făcut concesii
ei/ele făcură concesii

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2022 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro