dictionar englez roman

to pronounce a curse - a profera o înjurătură




Persoana I-a singularI pronounced a curseeu am proferat o înjurătură
eu proferai o înjurătură
Persoana a II-a singularyou pronounced a cursetu ai proferat o înjurătură
tu proferași o înjurătură
Persoana a III-a singularhe/she/it pronounced a curseel/ea a proferat o înjurătură
el/ea proferă o înjurătură
Persoana I-a pluralwe pronounced a cursenoi am proferat o înjurătură
noi proferarăm o înjurătură
Persoana a II-a pluralyou pronounced a cursevoi ați proferat o înjurătură
voi proferarăți o înjurătură
Persoana a III-a pluralthey pronounced a curseei/ele au proferat o înjurătură
ei/ele proferară o înjurătură

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2023 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro