dictionar englez roman

to yak - a râde




Persoana I-a singularI yakkedeu am ras
eu am râs

eu rădei
eu râsei
Persoana a II-a singularyou yakkedtu ai ras
tu ai râs

tu rădeși
tu râseși
Persoana a III-a singularhe/she/it yakkedel/ea a ras
el/ea a râs

el/ea răde
el/ea râse
Persoana I-a pluralwe yakkednoi am ras
noi am râs

noi răderăm
noi râserăm
Persoana a II-a pluralyou yakkedvoi ați ras
voi ați râs

voi răderăți
voi râserăți
Persoana a III-a pluralthey yakkedei/ele au ras
ei/ele au râs

ei/ele răderă
ei/ele râseră

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2022 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro