dictionar englez roman

to get thin - a se rări




Persoana I-a singularI got thineu m-am rărit
eu mă rării
Persoana a II-a singularyou got thintu te-ai rărit
tu te răriși
Persoana a III-a singularhe/she/it got thinel/ea s-a rărit
el/ea se rări
Persoana I-a pluralwe got thinnoi ne-am rărit
noi ne rărirăm
Persoana a II-a pluralyou got thinvoi v-ați rărit
voi vă rărirăți
Persoana a III-a pluralthey got thinei/ele s-au rărit
ei/ele se răriră

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2022 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro