dictionar roman englez

a face concesii - to concede




Persoana I-a singulareu făcui concesiiI conceded
I have conceded
I've conceded
Persoana a II-a singulartu făcuși concesiiyou conceded
you have conceded
you've conceded
Persoana a III-a singularel/ea făcu concesiihe/she/it conceded
he/she/it has conceded
he's/she's/it's conceded
Persoana I-a pluralnoi făcurăm concesiiwe conceded
we have conceded
we've conceded
Persoana a II-a pluralvoi făcurăți concesiiyou conceded
you have conceded
you've conceded
Persoana a III-a pluralei/ele făcură concesiithey conceded
they have conceded
they've conceded

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2022 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro