dictionar roman englez

a îmbătrâni - to go grey




Persoana I-a singulareu voi fi îmbătrânitI shall have gone grey
I will have gone grey
I'll have gone grey

I shall have been going grey
I will have been going grey
I'll have been going grey
Persoana a II-a singulartu vei fi îmbătrânityou will have gone grey
you'll have gone grey

you will have been going grey
you'll have been going grey
Persoana a III-a singularel/ea va fi îmbătrânithe/she/it will have gone grey
he'll/she'll/it'll have gone grey

he/she/it will have been going grey
he'll/she'll/it'll have been going grey
Persoana I-a pluralnoi vom fi îmbătrânitwe shall have gone grey
we will have gone grey
we'll have gone grey

we shall have been going grey
we will have been going grey
we'll have been going grey
Persoana a II-a pluralvoi veți fi îmbătrânityou will have gone grey
you'll have gone grey

you will have been going grey
you'll have been going grey
Persoana a III-a pluralei/ele vor fi îmbătrânitthey will have gone grey
they'll have gone grey

they will have been going grey
they'll have been going grey

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2022 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro