dictionar englez roman

to confer - a discuta




Persoana I-a singularI shall be conferring
I will be conferring
I'll be conferring
eu voi discuta
eu o să discut
Persoana a II-a singularyou will be conferring
you'll be conferring
tu vei discuta
tu o să discuți
Persoana a III-a singularhe/she/it will be conferring
he'll/she'll/it'll be conferring
el/ea va discuta
el/ea o să discute
Persoana I-a pluralwe shall be conferring
we will be conferring
we'll be conferring
noi vom discuta
noi o să discutăm
Persoana a II-a pluralyou will be conferring
you'll be conferring
voi veți discuta
voi o să discutați
Persoana a III-a pluralthey will be conferring
they'll be conferring
ei/ele vor discuta
ei/ele o să discute

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2020 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro

 
Poți promova cultura română în lume: Intră pe www.intercogito.ro și distribuie o cugetare românească într-o altă limbă!