dictionar englez roman

to stand corrected - a-și mărturisi greșeala




Persoana I-a singularI shall stand corrected
I will stand corrected
I'll stand corrected
eu îmi voi mărturisi greșeala
eu o să îmi mărturisesc greșeala
Persoana a II-a singularyou will stand corrected
you'll stand corrected
tu îți vei mărturisi greșeala
tu o să îți mărturisești greșeala
Persoana a III-a singularhe/she/it will stand corrected
he'll/she'll/it'll stand corrected
el/ea își va mărturisi greșeala
el/ea o să își mărturisească greșeala
Persoana I-a pluralwe shall stand corrected
we will stand corrected
we'll stand corrected
noi ne vom mărturisi greșeala
noi o să ne mărturisim greșeala
Persoana a II-a pluralyou will stand corrected
you'll stand corrected
voi vă veți mărturisi greșeala
voi o să vă mărturisiți greșeala
Persoana a III-a pluralthey will stand corrected
they'll stand corrected
ei/ele se vor mărturisi greșeala
ei/ele o să se mărturisească greșeala

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2021 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro