dictionar englez roman

to inebriate - a îmbăta




Persoana I-a singularI shall inebriate
I will inebriate
I'll inebriate
eu voi îmbăta
eu o să îmbăt
Persoana a II-a singularyou will inebriate
you'll inebriate
tu vei îmbăta
tu o să îmbeți
Persoana a III-a singularhe/she/it will inebriate
he'll/she'll/it'll inebriate
el/ea va îmbăta
el/ea o să îmbete
Persoana I-a pluralwe shall inebriate
we will inebriate
we'll inebriate
noi vom îmbăta
noi o să îmbătăm
Persoana a II-a pluralyou will inebriate
you'll inebriate
voi veți îmbăta
voi o să îmbătați
Persoana a III-a pluralthey will inebriate
they'll inebriate
ei/ele vor îmbăta
ei/ele o să îmbete

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2022 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro