dictionar englez roman

to play the wag - a chiuli de la școală




Persoana I-a singularI shall play the wag
I will play the wag
I'll play the wag
eu voi chiuli de la școală
eu o să chiulesc de la școală
Persoana a II-a singularyou will play the wag
you'll play the wag
tu vei chiuli de la școală
tu o să chiulești de la școală
Persoana a III-a singularhe/she/it will play the wag
he'll/she'll/it'll play the wag
el/ea va chiuli de la școală
el/ea o să chiulească de la școală
Persoana I-a pluralwe shall play the wag
we will play the wag
we'll play the wag
noi vom chiuli de la școală
noi o să chiulim de la școală
Persoana a II-a pluralyou will play the wag
you'll play the wag
voi veți chiuli de la școală
voi o să chiuliți de la școală
Persoana a III-a pluralthey will play the wag
they'll play the wag
ei/ele vor chiuli de la școală
ei/ele o să chiulească de la școală

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2021 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro