dictionar englez roman

to modify - a modifica




Persoana I-a singularI shall modify
I will modify
I'll modify
eu voi modifica
eu o să modific
Persoana a II-a singularyou will modify
you'll modify
tu vei modifica
tu o să modifici
Persoana a III-a singularhe/she/it will modify
he'll/she'll/it'll modify
el/ea va modifica
el/ea o să modifice
Persoana I-a pluralwe shall modify
we will modify
we'll modify
noi vom modifica
noi o să modificăm
Persoana a II-a pluralyou will modify
you'll modify
voi veți modifica
voi o să modificați
Persoana a III-a pluralthey will modify
they'll modify
ei/ele vor modifica
ei/ele o să modifice

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2022 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro