dictionar englez roman

to pronounce a curse - a profera o înjurătură




Persoana I-a singularI shall pronounce a curse
I will pronounce a curse
I'll pronounce a curse
eu voi profera o înjurătură
eu o să proferez o înjurătură
Persoana a II-a singularyou will pronounce a curse
you'll pronounce a curse
tu vei profera o înjurătură
tu o să proferezi o înjurătură
Persoana a III-a singularhe/she/it will pronounce a curse
he'll/she'll/it'll pronounce a curse
el/ea va profera o înjurătură
el/ea o să profereze o înjurătură
Persoana I-a pluralwe shall pronounce a curse
we will pronounce a curse
we'll pronounce a curse
noi vom profera o înjurătură
noi o să proferăm o înjurătură
Persoana a II-a pluralyou will pronounce a curse
you'll pronounce a curse
voi veți profera o înjurătură
voi o să proferați o înjurătură
Persoana a III-a pluralthey will pronounce a curse
they'll pronounce a curse
ei/ele vor profera o înjurătură
ei/ele o să profereze o înjurătură

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2023 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro