dictionar englez roman

to yak - a râde




Persoana I-a singularI shall yak
I will yak
I'll yak
eu voi rade
eu o să rad
eu o să râd
Persoana a II-a singularyou will yak
you'll yak
tu vei rade
tu o să razi
tu o să râzi
Persoana a III-a singularhe/she/it will yak
he'll/she'll/it'll yak
el/ea va rade
el/ea o să radă
el/ea o să râdă
Persoana I-a pluralwe shall yak
we will yak
we'll yak
noi vom rade
noi o să radem
noi o să râdem
Persoana a II-a pluralyou will yak
you'll yak
voi veți rade
voi o să radeți
voi o să râdeți
Persoana a III-a pluralthey will yak
they'll yak
ei/ele vor rade
ei/ele o să radă
ei/ele o să râdă

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2022 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro