dictionar englez roman

to enunciate - a rosti




Persoana I-a singularI shall enunciate
I will enunciate
I'll enunciate
eu voi rosti
eu o să rostesc
Persoana a II-a singularyou will enunciate
you'll enunciate
tu vei rosti
tu o să rostești
Persoana a III-a singularhe/she/it will enunciate
he'll/she'll/it'll enunciate
el/ea va rosti
el/ea o să rostească
Persoana I-a pluralwe shall enunciate
we will enunciate
we'll enunciate
noi vom rosti
noi o să rostim
Persoana a II-a pluralyou will enunciate
you'll enunciate
voi veți rosti
voi o să rostiți
Persoana a III-a pluralthey will enunciate
they'll enunciate
ei/ele vor rosti
ei/ele o să rostească

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2021 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro