dictionar englez roman

to ski - a se da cu schiurile




Persoana I-a singularI shall ski
I will ski
I'll ski
eu mă voi da cu schiurile
eu o să mă dau cu schiurile
Persoana a II-a singularyou will ski
you'll ski
tu te vei da cu schiurile
tu o să te dai cu schiurile
Persoana a III-a singularhe/she/it will ski
he'll/she'll/it'll ski
el/ea se va da cu schiurile
el/ea o să se dea cu schiurile
Persoana I-a pluralwe shall ski
we will ski
we'll ski
noi ne vom da cu schiurile
noi o să ne dăm cu schiurile
Persoana a II-a pluralyou will ski
you'll ski
voi vă veți da cu schiurile
voi o să vă dați cu schiurile
Persoana a III-a pluralthey will ski
they'll ski
ei/ele se vor da cu schiurile
ei/ele o să se dea cu schiurile

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2023 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro