dictionar englez roman

to loosen - a slăbi




Persoana I-a singularI shall loosen
I will loosen
I'll loosen
eu voi slăbi
eu o să slăbesc
Persoana a II-a singularyou will loosen
you'll loosen
tu vei slăbi
tu o să slăbești
Persoana a III-a singularhe/she/it will loosen
he'll/she'll/it'll loosen
el/ea va slăbi
el/ea o să slăbească
Persoana I-a pluralwe shall loosen
we will loosen
we'll loosen
noi vom slăbi
noi o să slăbim
Persoana a II-a pluralyou will loosen
you'll loosen
voi veți slăbi
voi o să slăbiți
Persoana a III-a pluralthey will loosen
they'll loosen
ei/ele vor slăbi
ei/ele o să slăbească

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2021 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro

 
Poți promova cultura română în lume: Intră pe www.intercogito.ro și distribuie o cugetare românească într-o altă limbă!