dictionar roman englez

a se ghiftui - to eat to repletion




Persoana I-a singulareu mă voi ghiftui
eu o să mă ghiftuiesc
I shall eat to repletion
I will eat to repletion
I'll eat to repletion

I shall be eating to repletion
I will be eating to repletion
I'll be eating to repletion

I am eating to repletion
I'm eating to repletion
Persoana a II-a singulartu te vei ghiftui
tu o să te ghiftuiești
you will eat to repletion
you'll eat to repletion

you will be eating to repletion
you'll be eating to repletion

you are eating to repletion
you're eating to repletion
Persoana a III-a singularel/ea se va ghiftui
el/ea o să se ghiftuiască
he/she/it will eat to repletion
he'll/she'll/it'll eat to repletion

he/she/it will be eating to repletion
he'll/she'll/it'll be eating to repletion

he/she/it is eating to repletion
he's/she's/it's eating to repletion
Persoana I-a pluralnoi te vom ghiftui
noi o să ne ghiftuim
we shall eat to repletion
we will eat to repletion
we'll eat to repletion

we shall be eating to repletion
we will be eating to repletion
we'll be eating to repletion

we are eating to repletion
we're eating to repletion
Persoana a II-a pluralvoi vă veți ghiftui
voi o să vă ghiftuiți
you will eat to repletion
you'll eat to repletion

you will be eating to repletion
you'll be eating to repletion

you are eating to repletion
you're eating to repletion
Persoana a III-a pluralei/ele se vor ghiftui
ei/ele o să se ghiftuiască
they will eat to repletion
they'll eat to repletion

they will be eating to repletion
they'll be eating to repletion

they are eating to repletion
they're eating to repletion

Sunt prezentate toate variantele gramaticale. Este posibil ca unele să nu fie întâlnite în situații concrete.

Această facilitate este în curs de testare. Dacă observi o problemă, o poți semnala.

Contact | Noutăți | Unelte gratuite

Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2022 Lucian Velea

www.ro-en.ro trafic.ro